До старту
залишилось
 • Офіційний партнер
 • Титульний спонсор
 • Генеральний медіа партнер
 • Генеральний медіа партнер
 • Фітнес партнер
 • Офіційний автомобільний партнер
 • Офіційний хронометрист
 • Офіційний спортивний партнер
 • Партнери
 • Генеральний медіа партнер
 • Генеральний медіа партнер
 • Платіжний партнер

Новини

Липень 11, 2018

Олексій Лебедєв: «Настав час Запоріжжю приєднатися до світових трендів бігових марафонів»

 

28 жовтня – знакова дата для Запоріжжя. Тут вдруге відбудеться не просто грандіозна бігова подія, а масштабне спортивне свято – міжнародний півмарафон 2nd Zaporizhstal Half Marathon 2018. Вдруге поспіль його титульний спонсор – комбінат «Запоріжсталь», для якого біг є важливою складовою корпоративної культури. Про минулорічний досвід проведення грандіозної події, її значення для міста, його жителів та гостей, а також про інші актуальні теми розповів директор з капітального будівництва та інвестицій “Запоріжсталі” Олексій Лебедєв:

 

– Минулої осені в Запоріжжі відбувся перший в історії міста півмарафон, а компанія «Запоріжсталь» стала його титульним партнером. Це був перший подібний досвід вашої організації?

– У всьому світі бігова культура – одна зі сфер, яка розвивається дуже динамічно і впевнено. Бігові марафони – можливість привабити в місто туристів, показати його свіжим поглядом, відкрити світу, як це свого часу зробили Нью-Йорк, Прага, Амстердам і багато інших. Але головне – об’єднати навколо спорту тисячі людей.

Настав час і Запоріжжю також приєднатися до світових трендів.

Ми вперше організовували такий масовий масштабний спортивний захід, і з досвіду першого запорізького півмарафону я впевнено можу сказати: Запоріжжя гідно його прийняло.

 

– Які враження у вас залишилися від Zaporizhstal Half Marathon 2017? Ви задоволені, як воно пройшло?

– Вийшов дуже позитивний і європейський захід, якого Запоріжжю дійсно не вистачало. Це був дуже цікавий досвід для всіх. Запорожці і бігуни-гості міста відзначали красу маршруту. Саме за допомогою маршруту ми розповіли про Запоріжжя, показали його сучасність, яка гармонійно поєднується з багатою історією. Це дійсно було свято спорту і гарного настрою.

Дуже активно і душевно підтримували учасників вболівальники – це теж приємно здивувало. Мене особливо порадували запоріжці і гості міста, які приходили разом з дітьми. Найменші гості свята щиро пройнялися настроєм події, його емоціями. Упевнений, що саме так формується інтерес до спорту, захоплення здоровим способом життя.

 

Відомо, що третина співробітників вашого підприємства регулярно займається спортом, після проведення в Запоріжжі першого півмарафону ця цифра зросла?

– У нас дуже багато хлопців, що активно займаються спортом. Одні займаються для себе, для підтримки гарної форми і самопочуття. Інші мотивовані на досягнення результатів у змагальній боротьбі: вони дуже активно беруть участь в спартакіадах, гідно представляють «Запоріжсталь» у змаганнях.

Упевнений, що число шанувальників здорового способу життя серед запоріжсталівців зросло після півмарафону, і тут у кожного була своя мотивація для занять спортом: хтось має намір наступний марафон бігти разом з другом, хтось просто хоче кинути виклик самому собі і досягти мети, для деяких це старт до того, щоб якісно змінити своє життя, знайти нових друзів.

 

– Як на ваших співробітників вплинула участь у півмарафоні? Вони стали більш згуртованими, цілеспрямованими, працелюбними?

– Скоріше, вони спочатку були згуртованими і злагодженими. Тому брали участь сім’ями, разом ходили на відкриті тренування, долали дистанції разом з колегами, які давно стали друзями. Ми працюємо дуже великою командою, можна сказати сім’єю, у нас в традиціях – підтримувати один одного. Це допомагає досягати результату у виробництві, і в спорті працює так само. Півмарафон – це фан, де ти отримуєш свою дозу позитиву та адреналіну і хочеш поділитися нею з однодумцями, з компанією, в якій ти біжиш.

 

– Як розвивається корпоративна культура вашого підприємства? Спортивний напрямок відіграє в ній провідну роль?

– Ми дуже багато уваги приділяємо спорту, тому що він допомагає формувати командний дух, зміцнює взаємодію всередині команди і в цілому поліпшує клімат в колективі. Більш того, ми бачимо запит від своїх працівників на організацію спортивного дозвілля, інтерес і максимально його підтримуємо.

За таким же принципом діємо і в зовнішній соціальній політиці: підтримуємо спортсменів, фінансуємо запорізьку дитячу футбольну школу, беремо участь у розвитку спортивної інфраструктури міста. При цьому починаємо з найпростішого і дієвого на наш погляд – робимо спорт доступним і близьким, встановлюючи спортивні комплекси під відкритим небом. Необхідно створити умови і можливості для занять спортом, і ми це робимо.

 

– Минулого року ви самі бігли дистанцію в 10 км. Як відчуття, що запам’яталося? І що було найважчим? Які емоції відчували, коли дісталися до фінішу?

– Для мене це був перший півмарафон, перший досвід. Чим би ти не займався, завжди важливо не розгубити запал, не піддатися спокусі пожаліти себе, дати слабину і зупинитися. Перші свої 10 км я пробіг саме на півмарафоні.  До цього я бігав близько 7 км. Вирішив, що додаткові 3 км пробіжу запросто, але виявилося, що це не так просто. Сили закінчувалися, але тут побачив, як поряд зі мною біжить найстарший учасник забігу. Йому під 80, він тримає рівний темп. Ось це був крутий мотиватор, який надав сил і допоміг завершити дистанцію з непоганим результатом. Дуже підтримувала сім’я, яка зустрічала мене на фініші. Але в цей же день я вирішив, що головну дистанцію – 21 км – пробіжу підготовленим. Зараз саме з таким прицілом на другий півмарафон я тренуюся.

 

– На ваш погляд, у цьому році корпоративні забіги під час півмарафону будуть користуватися ще більшою популярністю?

– Думаю, так. Наша корпоративна команда на першому півмарафоні показала відмінний результат. Я бачив, як хлопці фінішували – і за емоціями, без слів зрозуміло, що це була радість від перемоги над собою. Вони показали приклад і мотивували інших колег теж долучитися до цього руху. Багато з тих, хто минулого року прийшли вболівати, у цьому році серйозно взялися за підготовку для участі. Нехай перша дистанція буде невелика, але це початок великого шляху.

 

– Для компанії «Запоріжсталь» важливо продовжувати підтримувати такі заходи, як 2nd Zaporizhstal Half Marathon? Це позитивно позначається іміджі підприємства?

– Соціальна політика «Запоріжсталі» ґрунтується на дуже простих принципах – зробити місто, в якому працюєш, комфортним для життя. Ми хочемо, щоб Запоріжжя було містом, де є куди піти і є де відпочити, цікаво провести час з сім’єю і друзями, що показати в рідному місті гостям з інших населених пунктів і країн. Взагалі такі масштабні заходи – марафони, фестивалі – це знакові та яскраві події для міста і городян. І підтримуючи такі події, ми в першу чергу створюємо позитивний імідж відкритого, сучасного, розвинутого міста, яким є Запоріжжя.

Я впевнено про це говорю, тому що спілкувався з учасниками півмарафону з інших міст: вони відкрили для себе Запоріжжі. Їх вразив красивий маршрут, що проходить через найбільш знакові та історичні місця міста, вони зацікавилися історією міста і закохалися в нього.

 

– Ви, напевно, є прикладом для інших підприємств і організацій Запоріжжя, колеги переймають ваш досвід, прагнуть бути на вас схожими в плані підтримки спорту?

– У місті багато підприємств і бізнесів – від малого до великого. Але, на жаль, далеко не всі долучаються до спортивного руху. Хочеться вірити, що з часом відповідальний бізнес, якому небайдужі його співробітники і місто, в якому вони живуть, буде активно брати участь в популяризації спорту в Запоріжжі. Такі заходи створюють позитивний емоційний фон, заряджають позитивною енергією, вчать працювати над собою, відчувати підтримку і самому підтримувати людину поруч. Все стоїть на простих людських цінностях.

 

– Запорізький півмарафон – не лише спортивний захід, а й свято, яке об’єднує людей. Наскільки він допомагає культивувати здоровий спосіб життя, сімейні цінності, любов до свого міста?

– Я наведу свій приклад, тому що він близький і зрозумілий. Я беру участь в півмарафоні не тільки для себе. Мені важливо, щоб мій син бачив приклад батька і наслідував його. Можна довго розповідати, як потрібно робити, що краще і чому саме так, але найкраще – показати на власному прикладі. Слова нічого не варті – лише дії мають сенс. Тому я дуже чітко розумію свою мотивацію і бачу, що вона близька багатьом іншим учасникам.

Тут же, в забігах, формується відчуття спільної причетності до великої, доброї справи, до великої позитивної компанії людей, об’єднаних спільною метою. Так, однозначно спорт об’єднує нас в співтовариство, і особливо відчуваєш це, коли біжиш з сотнями незнайомих тобі людей, але енергетика у вас загальна – позитивна.

 

– З огляду на минулорічний досвід проведення півмарафону, чи плануються якісь зміни або нововведення цього разу? Спортивне свято вийде ще більш масовим і грандіозним?

– Звичайно, ми готуємо цікаві новинки, щоб залучити до свята ще більше городян і гостей, долучити їх до нової спортивної традиції Запоріжжя. Не будемо квапити події і розповідати про все завчасно, але зазначу, що другий півмарафон буде ще більш яскравим, вражаючим і масштабним. Ми чекаємо більшої кількості учасників і запрошуємо досвідчених спортсменів випробувати свої сили на запорізькому маршруті. А любителів і спортсменів-початківців – відкрити для себе найкрасивішу бігову трасу України, яка проведе через один з найдовших проспектів Європи з Дніпрогесу до серця українського козацтва – заповідного острова Хортиці.