До старту
залишилось
  • Титульний спонсор
  • Генеральний медіа партнер
  • Партнер дистанції
  • Офіційний водний партнер
  • Титульний партнер Бігової Ліги Українських Мейджорів
До старту
залишилось

Новини

20.10.2019

Фотофініш і два рекорди траси: переможцями 3rd Zaporizhstal Half Marathon стали Роман Романенко та Валентина Кілярська

У Запоріжжі 20 жовтня вже третій рік поспіль відбувся міжнародний півмарафон 3rd Zaporizhstal Half Marathon, організований компанією Run Ukraine. Переможцями цьогорічного Запорізького півмарафону, встановивши нові рекорди траси, стали спортсмени міжнародного рівня Роман Романенко та Валентина Кілярська.

 

Міжнародний півмарафон 3rd Zaporizhstal Half Marathon об’єднав на різних стартах майже 2000 бігунів. Серед інших, у Запорізькому півмарафоні взяли участь 17 українських елітних атлетів та атлеток. Така кількість елітних спортсменів приїхала до Запоріжжя вперше. 

На старт головної дистанції Запорізького півмарафону – 21.0975 км – вийшли 14 елітних бігунів та бігунок, тож боротьба за перемогу була справді запеклою.

 

Від самого старту тут сформувалася група з п’яти лідерів, очолювана Миколою Нижником. Втім, уже з 5 км ця група скоротилася до двійки, яка складалася з Миколи Нижника та Романа Романенка. Три чверті дистанції Роман Романенко сидів за спиною у Миколи Нижника, і до самого фінішу вболівальники не могли спрогнозувати, хто ж з атлетів переможе. На фінішній прямій, на останніх 400 метрах бігуни влаштували справжній двобій і одночасно розірвали фінішну стрічку з часом 1:04:14. Лише фотофініш показав, що переможцем 3rd Zaporizhstal Half Marathon став Роман Романенко. Третє місце з часом 1:06:26 посів попередній рекордсмен Запорізького півмарафону Артем Казбан, чий рекорд траси – 1:05:35 – тримався з 2017 року до сьогодні.

“Суперник стимулював бігти швидше, бо від самого початку я не розраховував на такий темп, – поділився Роман Романенко. – Вже на трасі я зрозумів, що ми біжимо на рекорд траси. Два роки тому, 2017 року, я посів у Запоріжжі друге місце, а тепер дуже радий перемогти”.

 

Серед жінок же безперечна лідерка визначилася від самого початку. Переможниця Tavria V Odesa Half Marathon 2019 Валентина Кілярська, так само, як і у вересні в Одесі, бігла практично без суперниць, серед бігунів-чоловіків. Оскільки Валентина Кілярська планувала встановити рекорд траси, який водночас став би її personal best, їй допомагав особистий пейсмейкер Павло Верецький. Так бігунці вдалося подолати усі 21.0975 км Запорізького півмарафону за 1:14:00, оновивши попередній рекорд траси майже на 4 хвилини. П’ятьма хвилинами пізніше другою фінішувала Катерина Карманенко з часом 1:19:05, і майже одразу за нею третьою фінішувала переможниця цьогорічного Київського марафону Наталія Семенович з часом 1:19:18.

“Сьогодні бігти було простіше, аніж в Одесі, адже попереду завжди був пейсмейкер. Підтримка була майже упродовж усієї траси. Це дуже надихало, – розповіла переможниця Запорізького півмарафону Валентина Кілярська. Я просто бачила, як біжу все швидше й швидше з кожним кілометром, це все завдяки підтримці. Мріяла вибігти з 1:15:00, а вийшло на хвилину швидше”.

Нагадаємо, що Запорізький півмарафон 3rd Zaporizhstal Half Marathon – один із шести етапів бігової ліги Run Ukraine Running League 2019, що включає у себе старти в п’яти містах України: Київ, Дніпро, Львів, Одеса, Запоріжжя. Ліга орієнтована на любителів бігу, серед яких по завершенню останнього етапу визначать переможців серед чоловіків та жінок. Головний приз Run Ukraine Running League 2019 – по 20 000 гривень для обох переможців.