До старту
залишилось
  • Титульний спонсор
  • Генеральний медіа партнер
  • Партнер дистанції
  • Офіційний водний партнер
  • Титульний партнер Бігової Ліги Українських Мейджорів
  • Партнер дистанції
До старту
залишилось

Новини

29.10.2019

Кількість іногородніх бігунів на Запорізькому півмарафоні з 2017 року виросла удвічі

 

З 2017 року кількість учасників Запорізького півмарафону, які приїжджають на змагання з інших міст, виросла удвічі. Що це означає для міста та чому бігуни все охочіше біжать півмарафон у Запоріжжі, ми з’ясовували у матеріалі.

 

Як би меркантильно це не звучало, але внутрішній туризм = гроші. І що більше іногородніх бігунів приїжджає до Запоріжжя, щоб взяти участь у Zaporizhstal Half Marathon, то більше коштів вливаються у розвиток міста – адже люди, які приїхали з інших міст, витрачають гроші на житло, харчування, відвідування музеїв та придбання сувенірів.  

Якщо у 2017 році, в перший рік проведення Zaporizhstal Half Marathon, до Запоріжжя завітали понад 450 українців з інших міст, то цього року їх кількість подвоїлася – майже 900. Найбільше бігунів приїжджають з Києва, Дніпра, Одеси, Харкова та Мелітополя. Цьогоріч лише з цих міст приїхало майже 650 учасників.

І їдуть вони до Запоріжжя з абсолютно різних причин. Хтось таким чином відкриває для себе Україну, хтось колекціонує медалі з різних стартів, хтось – як 17 елітних атлетів цього року – змагається за найвищі нагороди, а хтось біжить чисто по фану, за компанію. Zaporizhstal Half Marathon за три роки став не лише локальним брендом, він приваблює учасників з усієї України, у тому числі бігунів міжнародного класу.

 

“У Запоріжжі дуже потужна підтримка упродовж всієї траси, це надихає, – поділилась переможниця 3rd Zaporizhstal Half Marathon 2019 Валентина Кілярська. Цього року вона оновила рекорд траси Запорізького півмарафону, покращивши його майже на 4 хвилини. – Я їхала встановити рекорд траси, який водночас мав би стати моїм personal best. Мріяла вибігти з 1:15:00, а вийшло на хвилину швидше. Це у тому числі завдяки підтримці місцевих вболівальників. Я просто бачила, як біжу все швидше й швидше, з кожним кілометром”.

Деякі бігуни обирають Запорізький півмарафон для того, щоб відкрити у собі нові резерви та випробувати себе на незвичній трасі. Вперше пробігти півмарафон у Запоріжжі – це своєрідний челендж, який українці охоче вносять до свого to do list.

 

“На початку червня мені захотіло трошки побігати, я розпочав тренування. Планував пробігти десятку. Апетит приходить під час їди, і я зрозумів, що можу пробігти більш, тому зареєструвався на Запорізький півмарафон, – поділився Роман Гомолко з Дніпра, який 20 жовтня пробіг свій перший півмарафон. – Я подивився, який з осінніх стартів відбудеться порівняно недалеко від мене, де цікава траса, щоб пробігтися містом, а не по колу. Дуже сподобалась організація, а завдяки пейсмейкерам я пробіг навіть краще, ніж розраховував”.

Для українських бігунів існує ще щонайменше одна причина спробувати себе на Zaporizhstal Half Marathon, адже він є одним з етапів Ліги “українських мейджорів” – Бігової Ліги Run Ukraine Running League, яка у 2019 році об’єднала 6 стартів у 5 містах України. Пробігти усю Бігову Лігу та стати фінішером усіх дистанцій, зібрати медалі з усіх шести стартів – це своєрідне випробування, яке цього року з власної ініціативи пройшли десятки українців. А далі їх будуть сотні.

 

“Ми з чоловіком ще на початку року вирішили пробігти усю Бігову Лігу. На жаль, мій чоловік захворів і не зміг взяти участь у Київському марафоні. А взагалі всюди бігали разом, – розповідає Оксана Дуда з Києва, яка фінішувала на усіх заходах Бігової Ліги. – Мені дуже сподобалося у Запоріжжі, бо тут дуже широкі вулиці. Людей було менше, дороги широкі – біжи, як хочеш. Хоча, чесно кажучи, мені дуже подобається всюди. Я навіть не можу визначити якесь місто, яке було б однозначно кращим за інші. У більшості міст ми залишалися ще на день та гуляли, щоб відпочити після забігу”.

 

Українці відкривають для себе нові точки на мапі України, а Run Ukraine допомагає їм у цьому. У регіонах для учасників забігів Бігової Ліги організовуються спеціальні екскурсії, завдяки чому бігуни дізнаються більше про історію та туристичні місця. У Запоріжжі усі охочі могли відвідати екскурсію Хортицею та надихнутися містичним містом. А потім вони повертаються – ще і ще, і вже не тільки заради бігу.

 

Вже зовсім скоро буде відкрита реєстрація на забіги Бігової Ліги 2020 року.

Слідкуйте за новинами на сайті та готуйтеся до нового бігового сезону!