SİZİN LASTİĞİNİZ

Lastiğinizin Boyutunu Bulun

1. Lastik Özellikleri

Bu, lastiğinizin temel özelliklerini tanımlar. Boyut, yapı, hız derecesi ve daha fazlası.

SİZİN LASTİĞİNİZ

2. Ulaştırma Bakanlığı Güvenlik Kodu

Bu, lastiğinizin tüm Ulaştırma Bakanlığı (DOT) güvenlik standartlarına uygun olmasını sağlar. DOT ambleminden sonra, lastiğin imalatçısı ve lastiğin üretildiği fabrika koduyla başlayan (iki rakam veya harf) lastiğinizin kimlik numarası gelir. Dokuzuncu ve onuncu karakterler, lastiğin üretildiği haftayı gösterir. Son sayı(lar), lastiğin üretildiği yılı belirtir.

3. UTQG Kodu

Tekdüzen Lastik Kalitesi Derecelendirmesi (UTQG), Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA) tarafından, lastikleri devletin öngördüğü test yöntemlerini izleyerek test etmek ve ardından her bir lastiği üç ana bileşene göre derecelendirmek için oluşturulmuştur:

Sırt aşınması: Bu, yalnızca bir lastik üreticisinin ürün yelpazesindeki diğer lastiklerle karşılaştırılabilir olan, lastiğin aşınma oranıdır. 100 temel nottur. Bu nedenle 200’lük bir lastik, 100’lük bir lastiğe kıyasla teorik olarak hükümetin rotasında iki kat daha uzun ömürlü olacaktır.

Tutuş: Tutuş dereceleri AA, A, B ve C’dir (AA en yüksek derecedir). Belirli bir devlet pistinde önlem olarak lastiğin ıslak zeminde düz durma yeteneğini temsil ederler. C altında derecelendirilen herhangi bir lastik, karayolu yolculuğu için kabul edilemez olarak kabul edilir.

Bunlar, lastiğin kontrollü iç mekan test koşulları altında ısıyı dağıtma yeteneğini temsil eder. C’nin altında derecelendirilen herhangi bir lastik kabul edilemez olarak kabul edilir.

4. Simgeler

Belirli simgelerle gösterildiği gibi, bazı lastiklerin benzersiz avantajları vardır.
M ve S (M +S) harfleri, lastiğin Kauçuk Üreticileri Derneği’nin çamur ve kar lastiği standartlarını karşıladığını gösterir. Harfler şu kombinasyonlarda bulunabilir: M+S, M/S ve M&S. Dört mevsim lastikleri bu işareti taşır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir